Listopad 2014

ROZHOVOR: Sufražetky byly nejdrsnější punk

23. listopadu 2014 v 21:59 | Boris Leto |  Romanopisectví
Blogerka se mnou udělala rozhovor, zde najdeš ochutnávku:

Boris Leto se odvážně snaží na trhu prorazit se svojí novou e-knihou Habitat! Inspirující na jeho příběhu je skutečnost, že své dílo vydává sám (a to dobrovolně!). Pokud se chcete dozvědět důvody pro toto svérázné rozhodnutí, doporučuji navštívit jeho blog, který uvádím na konci rozhovoru.

image

Borisi, jak by ses sám charakterizoval?

Jako člověk, který si rád bezprostředně povídá s lidmi. Nemám však rád hromadné společenské akce, kdy člověk musí vést formální konverzaci. Také mám rád svůj klid. Znamená to, že rád uteču k nějaké knize. Charakterizoval bych se i jako moralizující člověk, někdy až moc. Vždy jsem byl introvertem, ale dlouhý čas jsem to v sobě potlačoval.

JAK VYDÁŠ e-knihu?

21. listopadu 2014 v 22:07 | Boris Leto |  Romanopisectví
Jelikož jsem cíleně nechtěl prodávat knihu přes nakladatele, musel jsem se u Habitatu postarat o všechno, čím by podle mě měl každý e-book projít, než se dostane k Tobě, ke čtenáři. Jedná se o časově (i finančně) náročnější záležitost, ale rozhodně za to stojí!
Habitat prodávám výhradně jako e-book.

1. Ještě jednou, a ještě ...

Věc se má takto - dopíši kapitolu, znova si ji projdu, abych pohledal chyby a mnohdy text ještě více zušlechtím. Následně dávám přečíst své drahé polovičce, která mi k tomu dává zpětnou vazbu. Co si budeme namlouvat, občas se i mistr tesař sakra utne.

2. Odstup pár měsíců

Druhý krok chápu jako detektivní prácičku. Dopsaný rukopis opět pročtu, abych si byl jistý, že je vše v pořádku. Je dobré, aby si člověk od díla odpočinul a nabral nových sil. Díky odstupu získávám nadhled a hlavně si víc všimnu případných nesrovnalostí. Po tomto kroku následuje pročtení od mé přítelkyně. Aby k tomu vůbec měla chuť, několik finálních kapitol ji dávám přečíst až v tomto kroku.


K ČERTU s vejci!

12. listopadu 2014 v 10:49 | Boris Leto |  Dobroty
Co si počít, když v lednici není vejce ani mléko, ale chutím neporučíš?

Nevěš hlavu! Zjistil jsem, že se bez toho při pečení hravě obejdeš. A nepotřebuješ k tomu ani kuřecí kůžičku jako v případě blafů od pana Hrušky. ;)

Pařížan s trendy hárem