ROZHOVOR: Sufražetky byly nejdrsnější punk

23. listopadu 2014 v 21:59 | Boris Leto |  Romanopisectví
Blogerka se mnou udělala rozhovor, zde najdeš ochutnávku:

Boris Leto se odvážně snaží na trhu prorazit se svojí novou e-knihou Habitat! Inspirující na jeho příběhu je skutečnost, že své dílo vydává sám (a to dobrovolně!). Pokud se chcete dozvědět důvody pro toto svérázné rozhodnutí, doporučuji navštívit jeho blog, který uvádím na konci rozhovoru.

image

Borisi, jak by ses sám charakterizoval?

Jako člověk, který si rád bezprostředně povídá s lidmi. Nemám však rád hromadné společenské akce, kdy člověk musí vést formální konverzaci. Také mám rád svůj klid. Znamená to, že rád uteču k nějaké knize. Charakterizoval bych se i jako moralizující člověk, někdy až moc. Vždy jsem byl introvertem, ale dlouhý čas jsem to v sobě potlačoval.


Jakým způsobem řídíš prodej?

Je nutné navázat s lidmi vztah. Novinkou je mi blogování. Taktéž pracuji na vytvoření reálné základny fanoušků na Facebooku. Není pro mě důležité mít 10 000 liků, které si lze i zaplatit, ale mít klidně i stovku aktivních fanoušků, kteří budou takovými evangelisty v šíření povědomí o mně. Dále jsem oslovil literární weby, teď čekám na recenze.

Je prodej knihy pouze o vypracovaném marketingu, či jde i o kvalitu knihy?

Exkrement zabalený do hezké krabičky s usmívající se rodinkou si své zákazníky najde, takže věřím, že marketing je silný nástroj. Nemůžu prodávat lejno nablýskané a doufat v obrovský úspěch. Habitatu věřím, není to lejno, ale musí se dostat mezi lidi a v tom mi může pomoci internetový marketing.

Kdo je Ti největší inspirací?

Od počátku mě inspiroval Chuck Palahniuk. Imponoval mi jeho styl psaní, který mě přirozeně od počátku velmi ovlivňoval.
Další zajímavý autor, který mě ovlivnil, a to velmi, byl Boris Vian a jeho absurdní romány. Ukázaly mi, že mohu totálně upustit uzdu své fantazii a napsat to, co mě napadne, udělat si totálně fiktivní svět. Na základě Viana jsem i napsal absurdní román. U jeho počinů jde dobře vidět, že i když někoho napadne nějaká bláznivost, není potřeba před ní zavřít dveře, ale klidně s ní může dál pracovat.
Posledně mě lehce ovlivnil F. M. Dostojevskij. Osobně se mi líbí, že většina děje se klidně může dít v rámci dialogu. Díky Dostojevskému jsem si uvědomil, že je dobré mnoho informací dávat do dialogů.

ZBYTEK ROZHOVORU NAJDEŠ NA tomto skvělém blogu: z-diarium.tumblr.com


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 27. listopadu 2014 v 22:07 | Reagovat

Vypadáš jako dost fajn člověk.

2 Boris Leto - spisovatel Boris Leto - spisovatel | E-mail | Web | 1. prosince 2014 v 20:08 | Reagovat

[1]: Nevím, co na to říct. :) Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama