Leden 2015

TOP 5 záporáků vs. 1 spisovatel

13. ledna 2015 v 9:30 | Boris Leto |  Romanopisectví
Do kin se derou další a další komixové adaptace s různě zajímavými záporáky. Ale kdy už se někdo rozhodne natočit film o záporácích kazící práci spisovatelů? Proti komu se musím postavit, než Ti nabídnu další román? Nech mě představit pětici bastardů kazící mou práci! Spoiler: dojde i na kazi-interneta.


ELIXÍR života

7. ledna 2015 v 10:57 | Boris Leto |  Dobroty
Minulou zimu jsem se fest nachladil, až jsem jenom kašlal a hrudník mi div neexplodoval. Řekl jsem si rázné NE!, a když už mám v Habitatu zmínku o alchymistovi Edwardu Kelleym, inspirovalo mě to k experimentu. Recept mě za jeden den zbavil nejhoršího! Samozřejmě si narecept netroufne každý, ale k alchymii nemá buňky kdekdo!

VAROVÁNÍ: nepít nalačno a po ránu.


PI** přítelkyni neříkám

6. ledna 2015 v 18:25 | Boris Leto |  Choulostivosti
aneb mé nepochopení duševní socky

Nikdy mě nepřestane překvapovat vulgarita v partnerském životě. O dost víc mě udivuje, co vůbec pojí dva lidi, kteří se neváhají oslovovat takříkajíc neromanticky. Co za pouto drží dva lidi, kteří po svém boku neznají klid, a přitom jejich zneklidnění není projevem vášně a respektu?

K****, d****, aj. slůvka divnolásky

Co za tajemnou osobu skrývají tyhle, anebo tamty dveře? V paneláku je obtížné neslyšet své sousedy, takže dokážeš mít perfektní přehled, co za lidi máš kolem sebe. Během vysoké jsem bydlel na studentském bytě, pod kterým žila zvláště povedená manželská dvojka, která si dceřinu nepřítomnost vykládala jako příležitost dávat tomu druhému na frak. Než jsem tajemný manželský pár vůbec potkal, vyposlechl jsem si všelicos.

Sousedka působící navenek jako submisivní typ člověka dokázala o večerech manželovi slovně naložit. Při existenci umakartového jádra se k životům panelákových sousedů nejlépe přiblíží pobytem v koupelně či na záchodě. Ke své škodě nejsem na WC hotový raz dva, tak jsem si vyslechl nejednu estrádu, kterážto na televizních obrazovkách nejvíce sedí k pořváváni během wrestlingu.


STOPY mokrých kruhů

5. ledna 2015 v 18:58 | Boris Leto |  Radosti
Už jsem odhalil oko, ale ještě jsem neodhalil, kam jsem se v ČR rád podíval. :) Kde jsem po sobě nejraději zanechával mokré kruhy po hrníčcích, kalíšcích a půllitrech?

La Bohème Café

Adresa: Sázavská 2031/32, 120 00 Praha 2-Vinohrady

V postupu let preferuji kavárny a vinohradská La Bohème Café je pro mě česká NO. 1! Budu vulgární a dovolím si tvrzení, že kavárny od sebe mnohdy rozlišíš podle ceny kávy. V La Bohème Café mě čekalo překvapení.
Nudí Tě kávová šeď a pořád ty stejné typy kávy? V této kavárně Ti nabídnou nejen fajnové čaje, ale i hotové kávové orgie.
Tak například toto je letní latté s mandlovým mlékem.


ŠPÍNA skotského Edinburghu

2. ledna 2015 v 15:58 | Boris Leto |  Edinburgh&me
V Praze jsme bydleli v báječné městské části Praha 2 - Vinohrady, které jsou 10 minut chůzí od Václaváku, tak jsem byl zvyklý na vysoký standart svého okolí. Teď s přítelkyní bydlíme ve svébytné lokalitě v Edinburghu (čti Edynbrá). Máme za sebou 1. měsíc v městské části Granton, přičemž naše nejbližší okolí se vymyká představě o nádherném historickém městě.

Fota z tohoto článku rozhodně nenajdeš v turistických materiálech této skotské metropoli.

Popelnice či trávník, najdi rozdíl!

To nepotřebuje komentář.