TOP 5 záporáků vs. 1 spisovatel

13. ledna 2015 v 9:30 | Boris Leto |  Romanopisectví
Do kin se derou další a další komixové adaptace s různě zajímavými záporáky. Ale kdy už se někdo rozhodne natočit film o záporácích kazící práci spisovatelů? Proti komu se musím postavit, než Ti nabídnu další román? Nech mě představit pětici bastardů kazící mou práci! Spoiler: dojde i na kazi-interneta.1. Vychcánek

V článku TOP 5 stereotypů spisovatele jsem psal o věcech předcházející samotnému psaní. Jedna z nich byla příprava čajů. Nemusím snad přílišně rozebírat, jak mě irituje neustála trasa notebook - WC. :)

2. Lobotom

Nadšením skoro tleskám z nového nápadu, ale když se vrhnu do psaní, tak si po jedné dvou větách vzpomenu, že chci napsat něco, co logicky nesedí s textem o 200 stran dříve. Co teď? Vrátit se a přizpůsobit to? Ne! Všechno mi totiž do sebe pasuje a jediná změna popře následující běh věcí. Nuže, poslední ideu smetu ze stolu a vrhám se vymýšlet novou. Jak to řešíš Ty?

3. Oslepovač

Samým soustředěním zapomínám způsobně mrkat, z čehož mě při vejrání do monitoru začnou bolet oči, a pokud s tím zavčasu něco neudělám, hrozí mi bolest hlavy, čímž se připravím o schopnost psát. Záchranou mi jsou umělé slzy, ale chraň mě bohové, pokud je zrovna nemám po ruce!

4. Posměváček

Posměváček je antihrdinou a hrdinou zároveň. Hned Ti řeknu proč. S Posměváčkem se potkávám během čtení zatraceně kvalitního románu. Dostojevského Idiota jsem ještě nedočetl, ale jakého ponížení se mi dostalo z těch 200 stran! Žasl jsem nad dialogy, nádhera. Pak je tu Světová válka Z, fikce vyvedená do dojmu reality. Vianova Pěna dní jest poklonou psanému slovu. Svět poznal množství kvalitního literárního matroše, s jehož konfrontací se snadno sráží spisovatelovo ego.
Bohově vědí, zda-li jde o záměr Posměváčka, ale z antihrdiny se po pár chmurných chvílích stává hrdina. Vyhecuje mě k lepším výkonům. Což není pro spisovatele vítané, když se setkává s kvalitou, než aby zabředl do jednoduchého slohu braku? :)

5. Mac´Ouředník

Pracuji na dalším SF. Můžu si tedy navymýšlet, co chci, avšak detektivní zápletka mě nutí k věrohodnosti a občas si na internetu potřebuji něco ověřit či se naučit. Mac´Ouředník jest bastardem nejproradnějším - po více než měsíci v Edinburghu jsem doma bez internetu. Musím si vystačit s omezeným mobilním internetem a 4 palcový mobil je na internetové syslení opravdu nedostačující.
Dennodenně s přítelkyni čekáme, až nám pošťák skrz díru ve dveřích prostrčí dopis z městského úřadu - pak si budeme moci založit internet.


Ale ať je těch záporáků třeba tisíc, když Tě psaní baví, není, co řešit a svým zápalem jim zlámeš hnáty. :)

Jací jsou Tví záporáci? Pochlub se v komentáři. :)

zdroje obrázků: nerdberry.net, ign.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Limeo Limeo | E-mail | Web | 31. ledna 2015 v 19:53 | Reagovat

Heh, první důvod je dobrý a logický - to pochopí i nespisovatelé :-D. I když; já si radši dávám kávu... :-D.
Hm, zajímavé, pojmenoval jsi všechny mé kazisvěty v jednom článku a to úplně dokonale :D.
Velkým záporákem je absence nápadů a peněz - bez toho nejde cokoliv napsat nebo jen vymyslet :D :D.

2 Boris Leto - spisovatel Boris Leto - spisovatel | E-mail | Web | 1. února 2015 v 21:16 | Reagovat

[1]: Na nápady je dobrá magnetická tabule a rozvíjení alternativních možností jako: dojde k loupeži, za a) zemře žena, za b) zloděj si zvrtne kotník. Pokud si zloděj zvrtne kotník, tak za a)..za b)...
Toto se mi teď hodně osvědčilo. :)

A s penězi máš recht, bylo by fajn žít z dědictví a jen psát. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama