TIPY na báječné společenské hry

13. února 2015 v 16:27 | Boris Leto |  Radosti
S přítelkyní jsme nevinně hraví. Zde jsou hry, které nás pohltili a mnohé z nich jsme si při poslední návštěvě Čech dovezli do Edinburghu. Je až zarážející, že jsme v Edinburghu neměli šanci najít inteligentní společenskou hru.

Axis & Allies

Hledáš hru, při které zapomeneš jíst? Rozhodně nejlepší hra, kterou jsem jaktěživ hrál. Naprosto Ti vymaže mozek a nevnímáš své okolí. Zatím to s přítelkyní hrajeme ve dvou a hra samotná nám zabere cirka 10 hodin - proto ji hrajeme i tři dny. :) Hru situovanou do roku 1942 bych přirovnal k šachům či ke hře gentlemanů, při níž se hodí popíjet ušlechtilý čaj či něco ostřejšího. Tuto tahovou strategii musíš pokaždé hrát jinak, proto se nestane, aby Tě po čase omrzela.
Tak co, budeš hrát za Alianci nebo za Osu zla?


Civilizace

Další výborná strategie, ale oproti Axis & Alies můžeš vyhrát i jinak než bojem - a to technologickým, kulturních či finančním vítězstvím. Herní pole není nikdy stejné, neboť se skládá ze čtverců, které postupně objevuješ. Existují už dvě rozšíření, ale s přítelkyní hrajeme zatím základní hru. Ve hře sbíráš či těžíš suroviny, za které pořizuješ a vylepšuješ.
Tak co, láká Tě hrát třeba za Čínu či starověký Egypt? Ne? Vybereš si z jiných národů.

Dědictví

Sám jsem šetřivý, měsíc, kdy se neodloží na spoření pokládám za špatný měsíc. Cíl hry je tedy v přímém rozporu s mým pojetím reality! Hru vyhrává ten, co nejdříve rozfrcá část strýčkova dědictví - jedině tak se dostane ke zbytku prašulí. U nákupu nemovitostí je jasné pravidlo - draze nakoupit, za levno prodat! Výhodou hry je předem daný počet kol, takže pokud chceš mít jistotu, že u hry nezkejsneš na více než hodinu, směle do ní!
Za co prachy utratíš - za projížďky kočárem či za flámy s dámskou společností?

Citadela

Tato karetní hra je vhodná pro hraní kdekoliv a kdykoliv. Hra Ti nezabere příliš moc času, snad do 20 minut. Citadela je jednoduchá a rychlá. Stavíš budovy a některé z nich mají speciální schopnosti, které mohou například protihráči uškodit. Každé kolo si losuješ z osmi postav s rozličnými skills.
Rád by jsi hrál(a) za kněze, který u jistých budov pobírá prašule?

Love Letter

Bez nadsázky jediná zajímavá hra, kterou jsme v Edinburghu našli, jinak tu seženeš seriálové podoby Risku a Dostihů... Cíl této karetní hry jej jasný, pokud hraješ ve dvou, musíš být tím prvním, komu se přes různé prostředníky podaří 7x zaspamovat princeznu zamilovanými psaníčky. Pokud se Ti to podaří, princezna je Tvá. Hra Ti opět neokrade o příliš mnoho času, cirka do 20 minut a stejně jako Citadela, se i Love Letter hodí do vlaku, do kavárny. Hra je bravurně nakreslená, radost na ní pohledět.


Napiš do komentáře Tvé tipy! :)

Zdroj fotek k Citadele a Civilizaci: hrej.cz a deskovehry.cz

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama